Ako používať KFS

Základné použitie zariadenia KFS:

 

 Zmena štruktúry vody alebo iného kvapalného prostredia.

Korekcia funkčného stavu biologických objektov (ľudia, zvieratá, rastliny).

Ochrana pred rôznymi druhmi elektromagnetických, geopatogénnych a sociopatogénnych žiarení.

Liečebné pôsobenie na organizmus sa uskutočňuje prostredníctvom vody alebo iného vodného prostredia, ktoré bolo štruktúrované – „aktivované“ platničkami KFS. Dôsledkom je skutočnosť, že voda sa stáva uzdravujúcou, fyziologickou pre náš organizmus. Použitie takto aktivovanej vody chráni organizmus pred stratami energie, má priaznivý vplyv na celkový stav človeka, napomáha predĺženiu obdobia aktívneho života a jeho celkovej dĺžky, normalizuje látkovú výmenu, aktivuje funkčnú činnosť nervového, obehového, endokrinného a ďalších systémov, obnovujú sa zaniknuté funkcie orgánov.

V organizme každej živej bytosti vrátane človeka neustále prebieha proces prispôsobovania sa vonkajším podmienkam okolitého prostredia, t.j. adaptácie na pôsobenie vonkajších rytmov ekosystému (napr. zmeny teploty, vlhkosti, atmosférického tlaku, striedania sa dňa a noci a pod. Toto je spojené s činnosťou základných životných procesov ktoré sú potrebné pre udržanie acido-bázickej rovnováhy.

Samotný pojem zdravia predstavuje súlad činností všetkých orgánov a systémov pre dosiahnutie harmónie so životným prostredím. V súčasnej dobe je dosiahnutie takejto harmónie zložité, od prírody sa vzďaľujeme a veľmi aktívne upravujeme našu Zem podľa svojich potrieb.

Výsledkom je prudký pokles kvality pitnej vody a výrazné zhoršenie životného prostredia čo vedie k zmenám v zložení rastlinných a živočíšnych potravín ako aj stále silnejšie pôsobenie umelého elektromagnetického smogu. Aj samotní ľudia sú nespokojní, tzv. sociopatogénne vplyvy im škodia na fyzickej a psychickej úrovni – navyše žijeme v období prudkej zmeny frekvenčných charakteristík magnetického poľa Zeme.

Pre obnovu stratenej harmónie je potrebné niečo, čo môže kompenzovať činnosť agresívnych vonkajších vplyvov, aby bola umožnená celistvosť a plná funkčnosť organizmu. KFS je efektívny, univerzálny a spoľahlivý nástroj, vytvorený ruskými vedcami.

Pri používaní KFS zoberte prosím na vedomie nasledujúcu inštrukciu:

- aby sa zabránilo poškodeniu ochranného krytu KFS a aby sa predĺžila doba používania, neodporúča sa vystavovať zariadenie prudkým nárazom a rýchlym zmenám teploty. Tiež sa neodporúča zariadenie polievať a namáčať do vody. Ak sa Vám to náhodou raz stane, nemá to fatálne následky, KFS bude fungovať ďalej pokiaľ sa nerozlepí jeho vnútorná štruktúra. Pre pohodlie (aby sa nekĺzali) klaďte nádoby s tekutinami na rebrovaný povrch platničky.

UPOZORNENIE:

Neodporúča sa nosiť KFS stále v oblasti srdca – najmä nie u ľudí s kardiostimulátorom

Pri výrobe KFC boli použité materiály najslabšej úrovne magnetizácie, neboli použité žiadne toxické látky. Prístroj je bezpečný a jednoducho použiteľný. Vekové obmedzenia pre použitie nie sú, pre deti neodporúčame používať KFS 3 a 4 pred obdobím puberty. Zariadenie KFS sa kupuje jedenkrát za život, používať ho môže celá rodina.

Analogické zariadenie na svete neexistuje.

KFS funguje aj cez kovy, drevo, plasty, polyetylén, keramiku, sklo, tkaniny atď.

Platničky sú odolné, neopotrebúvajú sa a vydržia pri správnom používaní veľa rokov.

Na KFS nie je možne zaznamenať žiadne ďalšie informácie ale ani odstrániť už zaznamenané, takže ho môžu používať aj vážne chorí ľudia. Tiež je možné pomocou zariadení KFS pomáhať aj ľudom, ktorí si ho nemôžu zadovážiť sami (harmonizácia, nabíjanie vody, mastí, krémov, atď. ). KFS prestane fungovať len po fyzickom poškodení samotnej platničky – zlatistá platňa KFS je umiestnená v modrom ochrannom plastovom puzdre. Nápis na tele platničky je nanesený tlačiarenskou farbou. Výrobca zaručuje životnosť dva roky, v skutočnosti platnička môže fungovať desaťročia (žiadna od začiatku výroby v roku 1999 neprestala fungovať) .

KFS nie je vhodné nosiť do priestorov v blízkosti röntgenov a klásť na prístroje meracej techniky, aby nedošlo k poškodeniu týchto zariaden.

Nepoužívajte KFS pri operáciách, ale až po prebratí sa z anestézie po operácii – pre urýchlenie hojenia.

Štruktúrovanie vody (platí pre všetky vodné prostredia)

Čo môže byť štruktúrované?

KFS dokáže štruktúrovať vodu, všetky vodné roztoky, ako sú rôzne čaje, kávy, šťavy, ovocné šťavy, kompóty, odvary, zákvasy, mlieko a mliečne nápoje, akékoľvek iné nápoje z domácnosti alebo z obchodu, marinády, omáčky, alkohol, atď. Tiež sa odporúča vystaviť pôsobeniu KFS akékoľvek jedlo (nielen kvapalné, ale aj pevné, nie však celkom zbavené tekutín – dehydrované). Nemá zmysel snažiť sa štruktúrovať celé ovocie alebo zeleninu – majú svoju vlastnú štruktúru vytvorenú samotnou rastlinou. Šťavu alebo šalát z nakrájanej zeleniny (ovocia) je možné štruktúrovať.

Pamätajte že pri dosiahnutí varu sa časť informácií stratí, preto je najlepšie aktivovať už hotový výrobok. Štruktúrovaná voda je schopná uchovávať informácie niekoľko mesiacov. Pri dlhodobom skladovaní je nevyhnutné vodu periodicky „potriasť – rozochvieť“.

KFS je možné použiť ako podložku pod riad, v ktorom sa nachádza prijímaná potrava a rôzne tekutiny. Potrebná doba pre ich aktiváciu je 2 až 3 minúty. Riad sa postaví na rebrovaný povrch (pracovnú plochu) KFS. Potrava týmto dostáva kvalitu vhodnú pre organizmus, dekontaminuje sa a predlžuje sa jej trvanlivosť (najmä mlieko a mliečne výrobky).

Pri akýchkoľvek bolestiach, zápaloch, poraneniach, popáleninách, atď. je možné KFS priložiť lokálne priamo na oblasť problému – okrem srdca. Vo zvyšnom čase je možné KFS nosiť pri sebe a pravidelne ho presúvať z miesta na miesto. V tomto prípade je pôsobenie založené na schopnosti tekutého prostredia v organizme (krv, lymfa, medzibunková tekutina, likvor, atď.) prispôsobiť sa prostrediu, ktoré vytvára KFS (štruktúrovanie kvapalného prostredia).

Odporúča sa tiež pôsobiť na všetky kozmetické a čistiace prostriedky (nie prášky), ako sú krémy, masti, gély, šampóny, peelingy, mlieka, pleťové vody, peny, masky, vrátane detskej kozmetiky, liečivé masti, parfumy, výrobky pre starostlivosť o zvieratá a záhradu a pod. Po odstránení uzáveru postavte fľaštičku, tubu alebo nádobu s týmito prostriedkami na rebrovanú plochu KFS na dobu 5-10 minút. Úprava vydrží asi mesiac. Ak je potrebné pred ďalším použitím prostriedku jeho zriedenie vo vode, je možnú štruktúrovať rovnako hotový roztok, ako aj vodu z ktorej tento roztok pripravíte (napríklad prostriedky na umývanie podláh).

Spôsoby použitia KFS pre štruktúrovanie tekutín

 1. Vodav prietoku-0min(okamžite).
  2. Pri nalievaní do nádoby – 0 – 30 sek.
  3. Pokojná voda (neprúdiaca) – 2 – 3 min.
  4. Veľké množstvo stojatej vody – 10 až 15 min + trasenie vody.

Prietok
Najrýchlejšie je možné aktivovať vodu alebo akúkoľvek inú kvapalinu priložením KFS na prúdiaci prietok. Doba štruktúrovania – okamžite. Čím tok kvapaliny prúdi rýchlejšie a čím je turbulentnejší, tým rýchlejšie KFS vodu aktivuje. KFS je možné umiestniť napríklad na zmiešavaciu batériu alebo vodovodné potrubie (nie pod vodu a nie do vody!), pri sprchovaní alebo kúpeli, na hadicu pri zalievaní záhrady, na tankovaciu pištoľ pri tankovaní auta – pre polarizáciu toku na plynové potrubie, elektrický kábel atď.

Pri nalievaní do nádoby

Umiestnite prázdnu nádobu na zariadenie KFS a nalejte do nej tekutinu, môžete ju aj pomiešať lyžicou. Čas štrukturalizácie – okamžite, pre istotu môžete 30 sekúnd počkať.

Pokojná voda (stojí, už je naliata, neprúdi)

Použite KFS ako podložku pod nádobu, v ktorej je naliata voda (alebo iná tekutina) alebo prijímaná strava. Doba štruktúrovania je 2 – 3 minúty. Riad sa kladie na pracovnú (rebrovanú) plochu (fungujú obe plochy). Ak na pracovnú plochu KFS nepoložíte nič, ale okolo zariadenia uložíte niekoľko nádob s vodou (napr. tri šálky čaju), KFS bude pôsobiť na všetky nádoby s tekutinami, ktoré sa nachádzajú v blízkosti. Doba štrukturalizácie je trochu dlhšia – asi 4 – 5 minút.

* Vezmite prosím na vedomie, že uvedený čas je minimálny pre štruktúrovanie. Celková doba pre štruktúrovanie môže byť ľubovoľne dlhá.

Veľké množstvo stojacej vody

KFS nedávajte do vody, položte zariadenie na striešku alebo ho pripevnite zo strany. Veľké množstvo už naliatej (stojacej) vody (napríklad v nádrži, sude, nafukovacom bazéne, a pod.), je potrebné štruktúrovať pomocou KFS 10 – 15 minút, potom niekoľkokrát dôrazne zaklopať po nádobe, aby sa informácie preniesli do celého objemu kvapaliny.

To by malo byť tiež vykonané v prípade, že štruktúrovaná voda dlho stojí (nehýbe sa). Vtedy je potrebné potriasť vodou, pretože môže naberať informácie z magnetických a iných polí. Štruktúra poskytnutá KFS sa nestráca, pretože je dynamicky stabilná, ale po „potrasení“ sa možná „prebytková“ informácia okamžite stratí a zostane len pôvodná.

Okrem toho, voda štruktúrovaná KFS má schopnosť spojiť sa s celkovým objemom neštruktúrovanej vody a okamžite jej odovzdať svoju štruktúru a informácie v nej obsiahnuté. Je žiaduce vodu pomiešať alebo opäť prudko poklopať po obale. Týmto spôsobom po naliatí malého množstva (napr. 1 liter) vody štruktúrovanej naz KFS do vane a jej premiešaním rukou dostanete celú vaňu štruktúrovanej vody.

 

Korekcia funkčného stavu biologických objektov (ľudia, zvieratá, rastliny)

Korekcia funkčného stavu – náprava porúch vo fungovaní hlavných systémov organizmu (nervového, kardiovaskulárneho, močopohlavného, respiračného, gastrointestinálneho, endokrinného a pohybového systému, pokožky a pod.)

Predtým, ako začnete používať KFS odporúčame vyšetrenie a prípadnú liečbu chrbtice, nakoľko jej správne fungovanie je základom pre zdravie organizmu. Nesprávna poloha niektorého stavca môže ovplyvňovať nervové zakončenia vychádzajúce z chrbtice a komplikovať pohyb a distribúciu energie v organizme. Liečba v tomto prípade nemusí prinášať želané výsledky.

Živé sa líši od neživého schopnosťou prispôsobovať sa meniacim sa podmienkam životného prostredia. Preto sme prežili. Schopnosť adaptácie je vlastná celej ľudskej rase, a je približne rovnaká u všetkých. Choroba je prejavom nerovnováhy, narušenia harmonického vzťahu organizmu s okolitým prostredím.

KFS dokáže meniť okolo seba časopriestorovú štruktúru, vytvárať vírivé magnetické pole v tvare vnorených sfér (torov) v tvare hrubej šišky – rovnaký tvar má aj magnetické pole Zeme. Ak objekt prekročí hranicu niektorého toru, nastane jeho spracovanie pomocou KFS. V oblasti do 11 cm je vidno množstvo aktívnych hraníc torov. S nárastom vzdialenosti sú stále zriedkavejšie. Nachádzajú sa presne vo vzdialenostiach: 5,5 cm, 11 cm, 22 cm, 160 cm, 800 cm, t.j. spektrum torov je diskrétne a pri veľkej vzdialenosti je možné dostať sa medzi ich hranice a vtedy ich vplyv nemusí byť žiadny.

 

Spôsoby použitia KFS pre korekciu funkčného stavu:

 1. Pitie vody štruktúrovanej na KFS v dostatočnom množstve – povinne!
  2. Nosenie KFS pri sebe – v závislosti od riešeného problému.
  3. Hydroterapia s vodou štruktúrovanou pomocou KFS (umývanie, sprchovanie,
  kúpanie, utieranie vlhkou utierkou atď. podľa potreby).
  4. Obnova energetického stavu organizmu (vykonávanie “prečerpania” chrbtice,
  celého pohybového aparátu, kardiovaskulárneho systému a energetických centier
  tela pomocou jedného, dvoch alebo viacerých KFS). – Mimoriadne žiaduce!
  5. Vodné zábaly. – podľa potreby.
  6. Použite KFS spolu s rôznymi fyzioterapeutickými prístrojmi, vrátane domácich –
  podľa potreby.
  7. Použitie mastí a krémov, nabitých na KFS – podľa potreby.
  8. Adresné informačné vplývanie na osobu pomocou KFS cez jeho fotografiu, vlasy
  alebo nechty. – podľa potreby.
  9. Zlepšenie zdravotného stavu zvierat a rastlín. – žiaduce.

 

 1. Pitie vody štruktúrovanej na KFS v dostatočnom množstve.

Vezmite prosím na vedomie, že liečebný účinok na organizmus prechádza cez vodu alebo iné kvapalné prostredie, ktoré bolo aktivované pomocou KFS. Dôsledkom toho je voda štruktúrovaná, fyziologická pre náš organizmus, ľahko čistí naše bunky a medzibunkové priestory od škodlivých odpadových látok a umožňuje rýchlo doplniť organizmu zdravie a energiu.

Preto hlavným spôsobom korekcie funkčného stavu je pitie štruktúrovanej vody v dostatočnom množstve – 30 ml na 1 kg váhy, t.j. ak človek váži 60 kg, za deň by mal vypiť aspoň 30 ml x 60 = 1800 ml = 1,8 litrov čistej štruktúrovanej vody. Lekári odporúčajú navyše ráno pohár teplej štruktúrovanej vody, asi 35 – 40 °C – rýchlejšie sa vstrebáva -, potom v priebehu dňa medzi jedlami v malých dávkach po 50 – 70 ml alebo viac, doplniť množstvo tekutín na požadovaný objem. Pite častejšie v malých dávkach.

Po dlhšom a stabilnom príjme dostatočného množstva štruktúrovanej vody, keď ste si istí, že vaše bunky sú dobre detoxikované, môžete do vody pridať niekoľko kryštálov morskej soli (najlepšie jodizovanej), asi 1/2 lyžičky na 3l vody (alebo podľa chuti). Dôvodom je skutočnosť, že morská vody je svojim minerálnym zložením blízka krvi, ktorá je hlavným prostredím pre prenosy v organizme.

*Ľudia s ťažkým a chronickým ochorením, tehotné ženy, starší ľudia a ľudia s ťažkou endotoxímiou musia začínať ozdravný proces v osobitnom režime popísanom nižšie.

 

 1. Nosenie KFS pri sebe – (v závislosti od riešeného problému), alebo jeho umiestnenie v okolí

V prípade bolestí, zápalových procesov, pri poraneniach, popáleninách, atď. aplikujte KFS priamo na oblasť bolesti. Môžete nosiť KFS na problémovom mieste, na mieste bolesti, na mieste chorého orgánu alebo len jednoducho vo vrecku pre prevenciu. Nezabúdajte že na oblasť srdca sa KFS neprikladá!

Je potrebné pravidelne zmeniť miesto lokalizácie KFS na tele. Na noc odporúčame KFS nepoužívať, ale nie nevyhnutne, závisí to od vlastných pocitov a pohody. Na chodidlách a dlaniach je veľa biologicky aktívnych bodov – je užitočné na ne prikladať KFS. Pre deti je dobré ušiť textilné vrecko na krk pre CFS alebo pripevniť na širokú gumičku v páse. Pri bolestiach končatín je možné KFS pripevniť elastickým obväzom.

Všeobecné odporúčania pre nosenie KFS na tele:

 1. Od rána do 16.oo noste ľubovoľný KFS (1,3,4,5,6,7), po 16.oo noste KFS 2;
 2. KFS 8 môžete položiť na noc vedľa seba, alebo pod podušku, alebo pod nohy, (ak máte problémy s cievami v mozgu)
 3. KFS číslo 1, 2, 3, 4, 5 sú vhodné pre prevenciu, môžete ich nosiť v oblasti žalúdku/brucha, pri miestnych problémoch v oblasti bolesti alebo poranenia
 4. KFS 3 a 4 pri hormonálnych problémoch noste na sakrálnej čakre (bod 2, obr. 1) a na temene hlavy – na projekcii hypotalamusu a hypofýzy
 5. KFS 5 pri problémoch s pečeňou alebo žalúdočno-črevným traktom – v oblasti pravého podrebria
 6. KFS 6, 7 pri cievnych problémoch je možné prikladať pod kolená, na vnútornú stranu lakťov, na triesla, pri bolestiach kĺbov na miesta bolesti.
 1. Hydroterapia s vodou štruktúrovanou pomocou KFS

Sprcha alebo kúpeľ v štruktúrovanej vode má mimoriadne pozitívny účinok, pretože pokožka vsiakne počas 10-15 min. kúpeľa 300-400 ml tekutiny. KFS je potrebné pripevniť na miesto prietoku vody – na kohútiky, alebo rúru – kde prúd štruktúruje vodu okamžite. Je možné štruktúrovať vodu aj iným spôsobom.

Vodné procedúry sú mimoriadne účinné pri kožných ochoreniach a únavovom syndróme. Musíte si však sami určiť, v akej dennej dobe je pre vás kúpanie najvhodnejšie. U niekoho tento postup spôsobuje nárast sily a elánu – v tomto prípade je vhodné okúpať sa ráno alebo cez deň. Na iných pôsobí uvoľňujúco, sú unavení, v tomto prípade je kúpeľ vhodný pred spánkom. Je veľmi užitočné doplniť do štruktúrovanej vody rôzne výluhy a odvary z bylín alebo ihličia, morskú soľ a rôzne aromatické oleje. Kúpať sa je vhodné 2 – 3x týždenne, alebo aj každý deň v príjemnej teplote vody 37 – 40 ° C, trvanie kúpeľa – 10 – 15 min. Počas kúpeľa je vhodná masáž problémových oblastí rukou alebo prírodnou hubkou.

Ak máte pocit, že sa začína choroba a stúpa vám teplota, okúpte sa každé 2 hodiny vo vode štruktúrovanej na KFS 1 a KFS 3/4 – 4 krát za denného svetla. Kúpeľ posilní váš imunitný systém a pomôže znížiť horúčku.

Osoby, ktoré trpia kardiovaskulárnymi chorobami a ľudia nad 70 rokov sa môžu namiesto teplého kúpeľa utierať teplým uterákom, sprchovať sa, alebo namáčať si končatiny v nádobách vo vode teplej 37-40 C. Po kúpeli si natrite nohy a ruky detským, alebo vašim obľúbeným krémom, aktivovaným na KFS. Miestne – lokálne kúpele v štruktúrovanej vode sú užitočné aj pri kožných a cievnych ochoreniach.

Umývanie celého tela teplou štruktúrovanou vodou sa môže vykonávať ráno a večer pomocou tuhej nesyntetickej hubky. Je to veľmi pohodlný postup pre pacientov pripútaných na lôžko. Pre otužovanie je možné použiť chladnú vodu. Pri vysokých teplotách, najmä u detí, sa odporúča utieranie vodou štruktúrovanou na KFS 1 alebo 2.

Otužovanie: navlhčite uterák vodou štruktúrovanou na KFS 1, zrolujte do trubičky a dajte zmraziť do mrazničky. Deti sa môžu prechádzať naboso po uteráku 30 sekúnd až 1 minútu, dlhšie nie.

Kozmetický ľad: roztok 1 čajovej lyžičky morskej soli na jeden pohár vody štruktúrovanej na KFS číslo 6, 7, alebo 8, do ktorej môžete pridať šťavu z 1/2 citróna a zamraziť do formy. Ľadové kocky používajte ráno namiesto umývania na tvári, krku a oblasti dekoltu. Kozmetický efekt je mohutný.

 

 1. Obnova energetického stavu organizmu (vykonanie “prečerpania” chrbtice a pohybového aparátu, kardiovaskulárneho systému a energetických centier tela pomocou jedného, dvoch alebo viacerých KFS) – je možné použiť ktorékoľvek KFS.

Ak chcete aktivovať všetky procesy v organizme a zvýšiť efekt pôsobenia KFS, je potrebné denne robiť tzv. “prečerpanie” a to minimálne prečerpanie pohybového aparátu (I) a prečerpanie energetických centier (II) .
Prečerpanie pohybového aparátu (I)

si vyžaduje dva KFS.

Postup je nasledovný :
Jeden KFS dajte pod ľavú nohu (na chodidlo pri prstoch) druhý vezmite do pravej ruky všetkými prstami na 2 – 5 minút.

Potom zmeňte strany, t.j. dajte prvý KFS pod pravú nohu a vezmite druhy do ľavej ruky na 2 – 5 min. Poradie strán je možné meniť ľubovoľne.

 

Prečerpanie energetických centier (II).

Potrebné sú 2 KFS. Postup je nasledovný: Najlepšie posediačky (v krajnom prípade v poloľahu) položte jeden KFS (najlepšie KFS 2), pod kostrč a majte ho tam po celú dobu prečerpania.
Druhým KFS prechádzajte po energetických centrách (čakrách) organizmu, začnite zdola, na každom bode nechajte KFS 1 – 2 minúty.

 obr. 1

kostra

 1. Kostrč
 2. 3 cm pod pupkom
 3. 2 cm nad pupkom
 4. 2 cm nad mečovitým výrastkom hrudnej kosti (na úrovni bradaviek)
 5. nad podpazuším z prednej strany, kde sa ruka spája s telom
 6. nad podpazuším z prednej strany, kde sa ruka spája s telom
 7. krčná priehlbina na základni krku (úroveň 7. krčného stavca)
 8. 1 cm nad koreňom nosa (tretie oko).
  Tento postup je možné opakovať ráno a večer, v prípade pocitu potreby aj počas dňa. Pamätajte, že po prečerpaní sa energetická úroveň organizmu prudko zvýši, takže ľudia, ktorí trpia nespavosťou by mali prečerpanie vykonať nie na noc, ale niekoľko hodín pred spaním.

Prečerpanie chrbtice dvomi KFS.

Ak máte málo času, prečerpanie pohybového aparátu je možné aj umiestnením jedného KFS na kostrč a druhého na 7. Krčný stavec na 3 – 10 min. Efektívnosť bude nižšia, ale bude.
Prečerpanie energie v núdzových prípadoch

Ak je potrebné človeka rýchlo normalizovať (napríklad po verejnom vystúpení alebo pri strate vedomia), je možné na neho pôsobiť naraz niekoľkými KFS.

 1. varianta – Priložte naraz 4 KFS na obe dlane a obe chodidlá a pridržte 10 – 20 min. Potom položte KFS na zátylok. Tento spôsob sa používa pri strate vedomia.
 2. varianta – priložte 3 KFS vlahu – prvý umiestnite pod kostrč (prvá čakra, b. 1), druhý na solar plexus (b. 4), tretí na oblasť “tretieho oka“ (b.7). Dobre pôsobí v prípade energetických porúch (rýchle bolesti hlavy, prejavy slabosti, výskyt zmäteného vedomia, pocity prázdnoty, atď.).

 

 

Zosilnené prečerpanie pre ľudí s silnou nerovnováhou v energetickom systéme.

Používajú sa 4 KFS. Z troch sa vytvorí trojuholníková konštrukcia, znázornená na obr. 2. Jeden KFS sa umiestni pod kostrč. Ďalší postup je rovnaký, ako je popísané na strane 15, ” Prečerpanie energetických centier (II). Jediný rozdiel je v tom, že namiesto druhého KFS sa používa trojuholníková konštrukcia z troch zariadení KFS.

obr2 obr3

obr. 2                               obr. 3

Prečerpanie na mieste lokálneho problémuDočasne spojte 3 KFS, lepiacou páskou alebo gumičkou. Prikladajte k telu vytieňovanou stranou na obr. 3. Doba pôsobenia na každý bod môže byť až 10-20 minút.

Sú potrebné dva KFS – prvý sa umiestni pod kostrč a druhý sa prikladá na problémovú oblasť – na miesto patologického procesu v orgáne, alebo na miesto projekcie bolesti (okrem srdca). Pri ochorení pečene sa druhý KFS ukladá na projekciu pečene, pri ochorení maternice na projekciu maternice, atď. Doba pôsobenia na každom mieste je 2 – 3 min. Prečerpávanie párových orgánov, ako obličky, je možné dvomi KFS, prikladajú sa na chrbát na obličky (pod najnižším rebrom asi 15 cm od seba) po dobu 3-5 min.

 

 1. Vodné zábaly

Vodné zábaly sa používajú ako účinný nástroj ktorý napomáha vylučovaniu toxínov cez pokožku. Majú blahodárne liečivé účinky pri zvýšenej teplote, zápalových ochoreniach, kožných problémoch, bolestiach kĺbova chorobách vnútorných orgánov, zlepšujú prekrvenie tkanív.

Vodné zábaly sa vykonávajú nasledovne: plátno z prírodných tkanín alebo z ľanu (dlhá košeľa, “španielsky plášť”) namočíte do horúcej vody, štruktúrovanej na KFS, vyžmýkate ho a mokré oblečiete okamžite pacientovi, ktorého uložíte do postele na vlnenú deku a dôkladne prikryjete bez prístupu vzduchu hrubou vatovou prikrývkou. Terapia trvá 1 až 2 hodiny. Potom mu oblečte čistú bielizeň. Použité tkaniny (košele, “plášť”) je potrebné vyvariť a vyžehliť. Pre zvýšenie účinnosti odstránenia toxínov je možné vo vode rozpustiť trochu morskej soli. Je možné zabaliť celé telo (oblieka sa “španielsky plášť” – plášť s dlhými rukávmi až pod päty z hrubého plátna), alebo len trup (dlhá ľanová košeľa), alebo zabaliť len ruky, nohy, hlavu alebo krk (uterák alebo froté utierka). Zábal je starý slovanský spôsob liečby rosou, nazbieranou počas letného slnovratu.

 

 1. Použitie KFS spoločne s rôznymi fyzioterapeutickými prístrojmi pre domáce použitie.

Akékoľvek fyzioterapeutické prístroje, vrátane tých pre použitie v domácnosti (napr. infračervená lampa, magnetoterapeutické a vibroakustické prístroje, ako napr. Vitafon), spoločne s KFS posilňujú liečebné účinky na ľudský organizmus. Účinok liečby je niekoľkokrát rýchlejší, vyžaduje menej terapií. Fyzikálno-terapeutické prístroje podporujú nervovo-svalové prepojenia, a KFS harmonizuje štruktúru vnútorného tekutého prostredia organizmu, t.j. informačnú zložku. Spoločné pôsobenie je preto oveľa efektívnejšie. KFS sa prikladá na koncový stupeň modulačného externého poľa alebo na kábel prístroja.

 

7.Použitie mastí a krémov na zlepšenie zdravotného stavu

Pri kožných ochoreniach, ochoreniach kĺbov a ciev, zápalových ochoreniach sú potrebné prostriedky na vonkajšie ošetrenie, ktoré sú často veľmi drahé. Mnohé z nich môže úspešne nahradiť obyčajný detský krém/mlieko, aktivované na KFS. Pri celkovom nedobrom zdravotnom pocite, najmä pri kardiovaskulárnych ochoreniach, odporúčame natierať vždy ráno a večer aktivovaným krémom nohy až po kolená a ruky až po lakte.

Je vhodné aj používanie aktivovaných krémov a ďalšej kozmetiky na KFS 6, 7 a 8.

 

 1. Adresné informačné vplývanie na osobu pomocou KFS cez jeho fotografiu, vlasy alebo nechty.

Ak niekto z vašej rodiny alebo priateľov nemá KFS, najmä v prípade extrémnej situácie, je možné použiť KFS na diaľku. Nakoľko fotografia je zobrazením človeka (na ktorého chcete vplývať), je to celkový multifrekvenčný obrázok, ktorý identifikuje objekt pôsobenia, je možné s ňou cielene pracovať. Na fotografiu človeka, ktorý potrebuje pomoc, je možné položiť ľubovoľné KFS.

Nevýhodou pri práci s fotografiami je skutočnosť, že prenášať sa bude rovnaké emocionálne pozadie, aké je na fotografii (t.j. to, ktoré bolo zobrazené na pôvodnom filmovom materiáli) a ktoré má stále v pamäti všetky karmické záťaže, spojené s danou osobou (koruna celibátu, prekliatie do siedmeho kolena a pod.). Energeticko-informačné pôsobenie bude adresné, ale jednostranné, preto ho používajte len v prípade krajnej nevyhnutnosti (cievna mozgová príhoda, kóma, atď.), a to len pre najbližšiu rodinu, alebo pre seba. Okrem toho by fotografie nemali byť staršie ako z r. 2008 (v súčasnosti panuje iná dynamická realita), fotografia by nemala byť digitálna (nie vytlačená na tlačiarni), najlepšia je čierno-biela.

Alternatíva k fotografii je zvyšok vlasov. Je to prirodzený vlnovod so štruktúrou DNA (adresné pôsobenie), v ktorom je línia prepojenia s konkrétnou osobou. Zabaľte ich do papiera a na papier napíšte meno osoby, jej dátum narodenia a položte ho na zariadenie. Pôsobenie bude na vzdialenosť. Ak chcete používať rovnaký KFS na iné účely, tak dočasne odoberte vlasy, dobite si vodu pre vlastnú potrebu, potom na KFS znovu položte vlasy.

 

 1. Ozdravenie zvierat a rastlín.

Napájajte domáce zvieratá a vtáky vodou aktivovanou na KFS. Nepoužívajte KFS na suché krmivo. Rybičkám v akváriu je tiež vhodné štruktúrovať vodu na KFS, zabezpečí podporu imunitného systému cez prostredie vody, zbavenie sa parazitov, červov, a pod. Pri použití KFS v starostlivosti o rastliny používajte pôsobenie na semená pred výsadbou, polievajte záhradu a domáce rastliny štruktúrovanou vodou.

 

Ochrana pred rôznymi druhmi elektromagnetického, geopatogénneho a sociopatogénneho žiarenia.

Paradoxne sa náš domov postupne mení nie na “môj hrad”, ale na elektrickú mučiareň, plnú moderných elektromagnetických zbraní – bytových elektrospotrebičov. Je to jeden z najsilnejších faktorov, ktoré škodia nášmu zdraviu. V rámci toho je najväčším príspevkom do elektromagnetickej zložky našej pevnosti elektrické zariadenie budov a káblové vedenia, vrátane elektrických rozvodní pre každú domácnosť. Spočítal už niekto dĺžku všetkých káblov od elektrospotrebičov v byte? Ich vplyv je značný. Výnimočne citlivé na ne sú tehotné ženy, deti a starší ľudia. Pritom každý človek má svoju individuálnu citlivosť voči elektromagnetickému žiareniu. To čo nemá vplyv na zdravie jedného človeka može spôsobiť nevoľnosť inému. KFS ochraňuje pred ľubovoľným elektromagnetickým žiarením. Môže ísť o bežné elektrické zariadenia a geopatogénne zóny alebo energetické vplyvy iných ľudí. Stačí KFS položiť vedľa seba.

 

Spôsoby použitia KFS na ochranu pred elektromagnetickým, geopatogénnym a sociopatogénnym žiarením

 1. Čistenie priestorov v byte alebo dome (položenie na elektrické inštalácie, elektrické prístroje, postriekanie priestoru aktivovanou vodou, pri upratovaní namokro, pri príprave jedál)
 2. Umiestnenie KFS v geopatogénnych zónach (v priesečníkoch Hartmannovej mriežky) – je možné ich nájsť pomocou biolokačného rámiku napr. „žezla faraóna“.
 3. Nosenie pri sebe ako ochrancu, najmä na verejnosti alebo v aute.
 4. Nosenie na tele (v závislosti od problému, ktorý je potrebné riešiť), piť aktivovanú vodu, sprcha a kúpeľ, “prečerpávanie” pohybového aparátu aenergetických centier.
 5. Odstránenie negatívnej energie z vecí, šperkov aoblečenia.

 

 

 1. Čistenie priestorov v byte alebo dome

Štruktúrovaná voda s informáciami z KFS 1 alebo 2 pri mokrom čistení domácnosti harmonizuje priestor a odstraňuje negatívne sociopatogénne vplyvy (umývanie podláh, okien atď.), postriekanie rohov, stien, stropov, kobercov, nábytku a ťažko prístupných miest rozprašovačom. Pôsobenie pravidelne opakujte, najmä v prítomnosti negatívnej atmosféry v domácnosti, alebo napríklad plesní. Môžete položiť zariadenie KFS na elektromer, alebo na vstupný kábel do domu (bytu) a na pol hodiny zapnúť vo všetkých izbách svetlo – negatívne elektromagnetické žiarenie všetkých domácich spotrebičov a rozvodných sietí KFS premení na harmonický priestor, polarizované svetlo očistí priestory bytu alebo domu. Ak položíte KFS na napájací kábel k čajovaru alebo k elektrickému sporáku (alebo na rúrku prívodu plynu), všetko, čo budete pripravovať, bude v oblasti polarizácie KFS a pripravované jedlo bude od začiatku štruktúrované a nie je ho potrebné štruktúrovať na tanieri. Všeobecne platí, že pre dosiahnutie maximálneho ochranného účinku je vhodné položiť jeden KFS na prívodný elektrický kábel, druhý na plynové potrubie a ďalší na vodovodné potrubie.

 

 1. Umiestnenie KFS v geopatogénnych zónach

 Pre ochranu svojho domova pred geopatogénnym žiarením je potrebné prejsť po ňom s biolokačným rámikom a identifikovať miesta priesečníkov Hartmannovej mriežky (je dobré, ak to urobí odborník). Ak sa v priestore vášho domova našli akékoľvek geopatogénne zóny, je potrebné tam položiť KFS (alebo konštrukciu troch KFS – viď obr. 2. Podľa Sergeja V. Koltsova sa tým priesečníky Hartmannovej siete posunú o pár kilometrov, v prípade trojuholníkovej konštrukcie o pár desiatok kilometrov.

 1. Nosenie pri sebe ako ochrancu

Pomocou KFS je vykonávaná automatická diagnostika a korekcia aury človeka. Prerušuje sa odliv energie alebo príliv cudzorodej negatívnej energie. Stačí ho nosiť pri sebe. Ak sa necítite dobre po pobyte v spoločnosti s negatívne zameranými ľuďmi (alebo v skupine), je vhodná sprcha a prečerpanie energetických centier.

 

 1. V domácnosti nosenie KFS na tele, pitie štruktúrovanej vody, vykonávanie prečerpania, branie so sebou na cesty.

Nemali by sme zabúdať na skutočnosť, že nielen náš domov je vystavený útokom elektromagnetického žiarenia, ale aj všetko okolo domu – kancelárie, školy, nemocnice, obchody, továrne a aj na chate v prírode sa niekde v blízkosti tiahnu vedenia vysokého napätia. Žijeme vo veku elektriny. Preto je vhodné nosiť KFS pri sebe a čo je ešte dôležitejšie, dávať ho aj deťom. Navyknite ich na pitie štruktúrovanej vody cez KFS, pomôžte nezrelému organizmu vysporiadať sa s agresívnym prostredím v okolí. Najlepšia liečba je prevencia.

 

 

 

 1. Odstránenie negatívnej energie z vecí, šperkov a oblečenia

Naše oblečenie a veci sú schopné nasávať akékoľvek informácie. Veci majú schopnosť nasiaknuť energiou svojho majiteľa, jeho emóciami, zdravotným stavom a myšlienkami. Je prakticky nemožné odstrániť informácie o mŕtvom človeku z jeho oblečenia. Ak ste boli chorí, oblečenie ktoré ste mali na sebe tieto informácie ukladá. Ak si po vyzdravení oblečiete tieto veci, môžete sa začať cítiť zle, netušiac o príčine. V minulosti odev chorého alebo zosnulého človeka spaľovali, pretože nevedeli ako sa týchto vrstiev zbaviť.

Teraz je pre odstránenie takýchto vrstiev dostatočné položiť KFS na odev, alebo môžete pri praní šatstva a posteľnej bielizne položiť KFS na vodovodné potrubie alebo práčku, alebo ho podložiť pod nádobu v ktorej periete. Na očistenie vecí položte na ne ktorýkoľvek KFS na 30 minút, môžete pri tom zapnúť lampy polarizované KFS a negatívne informácie budú “odbrúsené” (očistené), a namiesto nich zostane harmonická a fyziologická (prirodzená pre náš organizmus) liečebná informácia.

 

VŠEOBECNÉ ODPORÚČANIA PRE POUŽÍVANIE KFS.

Zariadenia KFS a ich kombinácie majú mnohoraké využitie, ich pomocou je možné nielen obnoviť svoje zdravie, ale aj životný priestor okolo seba. Predstavte si, že ste si kúpili televízor a používate ho ako policu. Jeho schopnosti sú však oveľa širšie. Ak ho zapnete do elektrickej zásuvky, obrazovka sa rozsvieti, ak pripojíte anténu a nastavíte aspoň jeden kanál, môžete sledovať televízne vysielanie. Môžete naladiť mnoho kanálov, pripojiť satelitný prijímač, káblovú televíziu, DVD-prehrávač, počítač, internet. Rovnako KFS – ich možnosti sú obrovské, toto zariadenie môžete vyskúšať na všetky možné spôsoby, ublížiť vám nemôže.

Zvláštnosti počiatočnej etapy pri používaní KFS pre ľudí s ťažkými chronickými ochoreniami, pre tehotné ženy, seniorov a pacientov s ťažkou endotoxímiou:

Tvorca KFS S.V. Koltsov a spoločnosť Centrum-Region odporúčajú pri závažných a chronických ochoreniach konzultácie so špecialistom a využívanie KFS pod jeho dohľadom a v žiadnom prípade náhle neukončiť lekársku terapiu a príjem liekov. KFS umožní v mnohých prípadoch postupne znižovať dávku liekov a niekedy ich aj zrušiť, ale výlučne pod dohľadom lekára!

Aby ste sa vyhli “búrlivým” reakciám organizmu, ak ste sa rozhodli vykonať ozdravný kurz samostatne, lekári vypracovali odporúčania pre postup využívania KFS.

Fáza 1: príjem vody aktivovanej na KFS 2 – postupne zvyšovať množstvo až na polovicu normy:

 1. deň – príjem vody aktivovanej na KFS 2 (po 100 – 200 ml 2 – 3 krát denne).
  2. deň a niekoľko ďalších dní podľa vlastných pocitov – príjem vody aktivovanej na KFS 2 v množstve 15 – 20 ml na 1 kg telesnej hmotnosti za deň (2 – 5 dúškov každých 5 – 10 minút).

Fáza 2: zvýšenie množstva prijímanej vody až na odporúčané množstvá, sprchovanie, nosenie KFS 2 a natieranie sa krémom:

Postupne zvýšte príjem aktivovanej vody na KFS 2 na 20 – 30 ml na 1 kg telesnej hmotnosti za deň. Noste KFS 2 pri sebe, môžete celodenne. Natierajte si krémom štruktúrovaným na KFS 2 dlane a /alebo chodidlá v oblastiach pokiaľ siahajú rukavice a ponožky. Môžete začať so sprchami a zábalmi s KFS 2. Ak lekár predpísal cvičenia na fyzioterapeutických prístrojoch, používajte ich.

Dĺžka Fázy 2 pre pacientov vo veku:
– 35 – 40 rokov bez prejavov toxímie: 3 – 5 dní;
– 45 – 60 rokov a osoby s významnými prejavmi ochorenia alebo toxímie: 10 až 15 dní;
– 70 – 80 rokov: 15 – 20 dní.

Fáza 3: Práca so základnou sadou KFS 1 a KFS 2. Príjem aktivovanej vody na KFS 1 od rána do 16.00 a KFS 2 po 16.00 hod (v celkovom množstve 20 – 30 ml na 1 kg telesnej hmotnosti za deň).

Nosenie KFS 1 do 16.00 hod. a KFS 2 po 16.00 hod. Natieranie dlaní a chodidiel krémom štruktúrovaným na KFS 1 a 2 v oblastiach pokiaľ siahajú rukavice a ponožky. Vodné procedúry s KFS 1 ráno a do 16.00 hod. a s KFS 2 po 16.00 hod. (umývanie, sprchy, kúpanie, zábaly)

Vykonanie „prečerpania“ energetických centier a pohybového aparátu (najprv obdeň, potom každý deň).

Vykonanie”prečerpania” problémovej oblasti:jeden KFS položíte podkostrč, druhýnamiestopatologického procesu na orgán alebo bolestivé miesto(s výnimkouoblasti srdca), na 1 – 3 min. Skúste sa naučiť počúvať svoj organizmus – vzniknepríjemných alebo bolestivýchpocitovvpriebehu prečerpaniajesignálom na zastavenie pôsobenia na túto oblasť.

Ak Vám lekár predpísal cvičenia na fyzioterapeutických prístrojoch, cvičte.

Doba trvania Fázy 3 býva v priemere 2 – 4 mesiace.

Fáza 4: Prechod k ďalšiemu riešeniu systémových problémov pomocou zariadení KFS 1-8 (všeobecné rady).

“Krok späť” (návrat k predchádzajúcemu stupňu) je potrebné urobiť pri akomkoľvek pocite výrazného nepohodlia na dobu, pokiaľ tento diskomfort nezmizne. Popritom je žiaduce zvýšiť objem spotrebovanej vody.

 

ZVLÁŠTNOSTI ROZLIČNÝCH TYPOV KFS.

Existuje niekoľko typov zariadení, ktoré sa líšia druhom zaznamenanej doplnkovej informácie, sú to:

KFS 1 – antiparazitný, harmonizujúci
KFS 2 – detoxikačný (čistiaci)
KFS 3 a 4 – zariadenia s programom korekcie endokrinného systému (chudnutie), vo variantách pre ženy a mužov
KFS 5 – zariadenie s rehabilitačným programom
KFS 6, 7 a 8 – zariadenia s kozmetickými programami
Základnými zariadeniami pre navrátenie zdravia sú KFS 1 a KFS 2. KFS 1 sa používa v prvej polovici doby denného svetla (cca do 16.00 -17.00 hod.), KFS 2 sa používa v druhej polovici dňa (po 16.00 – 17.00 hod.) – v tomto čase je potrebné piť upravenú vodu príslušným KFS, nosiť ho pri sebe, používať ho pri umývaní a spolu s inými fyzioterapeutistickými prístrojmi atď. najmenej po dobu 3 – 4 týždňov.
Ak k základným KFS pridáte aj KFS 3 alebo 4, zahrniete prakticky všetky funkčné systémy ľudského organizmu. Nastane celková normalizácia metabolizmu, zvýšenie hormonálneho statusu a zodpovedajúco aj ženskej a mužskej sexuality.

KFS 5 napomáha zbaveniu sa psychických závislostí (alkohol, drogy), regeneruje pečeň a celý systém tráviaceho traktu.

KFS 6, 7 a 8 – majú kozmetické zameranie, ale rovnako ako všetky ostatné platničky, sú systémové a preto sa uplatňujú nielen pri pôsobení na kozmetické prípravky. Dokonalosť vonkajšieho vzhľadu je ťažko dosiahnuteľná bez zdravia a vnútornej harmónie.

 

Všetky platničky KFS, nezávisle od programov, ktoré sú na nich zapísané, majú nasledovné spoločné vlastnosti:

Vytvárajú prospešné prostredie pre organizmus, pod ich vplyvom dochádza k štrukturalizácii telesných tekutín. Zároveň sa významne zvyšuje aj kvalita vnútornej štruktúry spotrebovávanej vody, potravín, potravinových doplnkov a liekov. V súvislosti s tým sa mnohonásobne znižujú aj vedľajšie účinky užívaných liekov.

Pomáhajú výrazne zlepšiť množstvo ukazovateľov zdravotného stavu, normalizujú kyselinovo-zásaditú rovnováhu, koncentráciu solí v krvi a tým aj aktivitu hormónov a enzýmov v ľudskom tele, zvyšujú imunitu a regulujú metabolizmus.

Zlepšujú náladu, zvyšujú energetiku organizmu, odolnosť a adaptabilitu ľudí voči nepriaznivým faktorom životného prostredia.

Chránia ľudí pred škodlivými účinkami elektro-magnetických polí mobilných telefónov, počítačov, mikrovlnných rúr a všetkých ďalších elektrických spotrebičov pre domácnosť

Pôsobia proti sociopatogénnym vplyvom (urieknutie, kliatba atď.), tieto témy sú zapísané na KFS 1 – 4.

Odstraňujú pôsobenie geopatogénnych zón.

Napomáhajú zbaveniu sa stresu, napätia, únavy, pridávajú pocit sily, ukončujú depresie, pôsobia harmonizujúco na psycho-emociálny stav človeka, podporujú pozitívnu náladu v rodine.

Normalizujú biorytmiku činnosti mozgu, centrálneho nervového systému a všetkých vnútorných orgánov. KFS zosúlaďujú činnosť oboch mozgových hemisfér. Človek sa stáva kreatívnejším, zlepšuje sa osvojenie nových poznatkov.

Energeticky slabý človek sa podobá na pacienta s popáleninami. Tak ako plocha popáleniny je dôležitým ukazovateľom pre šancu prežiť, tak aj veľkosť plochy poškodeného biopoľa je životne dôležitým ukazovateľom. V oboch prípadoch, čím väčšia plocha je poškodená, tým viac hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Svetová zdravotnícka organizácia uznáva, že väčšina chorôb človeka je psycho-somatického pôvodu, to znamená, že majú psychologický základ. Každý z nás sa narodil s určitým genetickým programom. Naše telo je jeho nositeľom. Nesúlad v činnosti psychoenergetického a fyzického tela vedie k chorobe. Moderná medicína lieči často len následky, odstraňuje príznaky ochorení, ktoré vznikajú v dôsledku patologických zmien v tele, ale nehľadá a nelieči ich príčiny. Keď sa v aute vybije batéria, čo urobí skúsený vodič? Vymení olej, sviečky, natankuje benzín? Samozrejme nie. Bude nabíjať batériu. To vedia všetci. Ale moderná medicína začína liečiť človeka bez obnovenia jeho energetických centier, jeho energetiky. Nech by boli lieky, vitamíny a doplnky stravy akokoľvek kvalitné, v prípade zablokovaných tokov energií ich telo nemôže absorbovať.

Je zbytočné liečiť telo bez toho, aby bola obnovená jeho energetika. KFS sa vie úspešne vysporiadať s touto úlohou v krátkej dobe, obnovuje auru a podporuje pre telo nevyhnutnú rovnováhu všetkých funkčných sústav organizmu.

 

KFS 1 – antiparazitný, harmonizujúci.

KFS 1 je zariadenie s antiparazitným programom, niekedy nazývaným “harmonizujúci”. Bohatosť a rozmanitosť informácií zaznamenaných na KFS 1 robí z neho jedinečné základné zariadenie so širokým spektrom účinkov na organizmus.

Zabezpečuje postupný útlak a úhyn parazitov, červov, vírusov, prvokov, choroboplodných baktérií, celej patogénnej flóry (stafylokoky, streptokoky, chlamýdie, trichomonas, herpes, kandidy, škrkavky, giardie, oblé červy, vírusy chrípky a ďalšie) u človeka aj u zvierat.

V súčasnej dobe už existujú pacienti, ktorí po použití KFS 1 nevykazujú v testoch prítomnosť vírusu HIV a vírusu hepatitídy C a existuje aj mnoho ďalších unikátnych výsledkov. Pritom KFS 1 nikoho nezabíja, cudzím organizmom jednoducho prestáva byť komfortne (čo znamená, že sa nemôžu rozmnožovať, postupne hynú bez potomkov a organizmus ich vylučuje bez následkov).

KFS 1 je jednou zo základných platničiek, nakoľko podľa nových lekárskych výskumov môže mať mnoho vážnych chronických ochorení parazitárny pôvod, napr. cukrovka, kardiovaskulárne ochorenia (trombóza, srdcový infarkt, mozgová mŕtvica), rakovina, niektoré formy prieduškovej astmy, alergie a veľa ďalších. V súčasnosti Ministerstvo zdravotníctva nevenuje pozornosť plošnej protihlístovej a protiparazitnej prevencii obyvateľstva, táto sa vykonáva len v oblastiach výskytu týchto ochorení.

V tom čase môžeme byť hostiteľmi mnohých parazitov bez toho, aby sme o tom vedeli. Niekde nedoliečené, niekde získané, stávajú sa pánmi života našom tele a ticho nás zožierajú zvnútra, rozkladajú naše bunky, tkanivá a orgány, uvoľňujú odpady svojej životnej činnosti do krvi a spôsobujú početné ochorenia od alergií a nespavosti až po hnačky a zvracanie. Navyše sú tu skryté parazitárne infekcie, ktoré sa neprejavujú jednoznačne a preto zostávajú bez pozornosti. A keď neskôr začneme byť chorí, medicína nevie určiť príčinu. Našou úlohou je sa s nimi vysporiadať a čo je ešte dôležitejšie, vykonávať priebežnú prevenciu a to najmä pre deti. Preto by KFS 1 mal byť v každej domácnosti a rodine.

Jedinečnosť KFS 1 je navyše v skutočnosti, že v ňom zapísaná informácia sa vyvinula na historickom základe a je na ňom prítomné obrovské množstvo liečivých rastlinných foriem, minerálov, prepísané sú témy ajurvédskych preparátov, energia z “miest sily” našej planéty, motívy vytvorené dr. Masaru Emoto, obrazy harmónie, lásky a prosperity. Sú na ňom zapísané komplexy tém s cieľom pomôcť organizmu prekonať choroby ako sú zápalové ochorenia, všetky infekčné lézie (opary, prechladnutia, infekcie močopohlavných ciest, očné, pľúcne, žalúdočné a črevné infekcie, chrípka, hepatitída, atď.).

Na KFS 1 sú zapísané aj imunomodulačné programy, programypreobnovu srdcovo-cievneho, nervového a pľúcneho systému, pankreasu, epifýzy, nadobličiek, týmusu, obehovéhosystému, metabolizmu, atď.Celkovo je KFS1harmonizujúciprogram, podobný pôsobeniuveľmisilných bioenergoterapeutov (potvrdené v laboratóriách S. V. Zenina.)

KFS 1 má liečivé účinky na všetky orgány a systémy na bunkovej úrovni. Prispieva k normalizácii črevnej mikroflóry, normalizuje činnosť imunitného systému (zapísaný je program obnovy brzlíku (týmus) – ústredného orgánu imunitného systému, ktorý sa tvorí v detstve a postupne mizne po 30. roku života).

KFS 1:
– zlepšuje krvný obeh v oblasti mozgu
– pôsobí profylakticky a liečivo pri nádorových procesoch
– normalizuje metabolizmus
– je výkonným antidepresívom
– má hepatoprotektívne pôsobenie
– vplýva na prieduškové a pľúcne ochorenia, vrátane bronchiálnej astmy
– pôsobí pri cukrovke alebo závažných problémoch s pankreasom
– vplýva na kardiovaskulárne ochorenia
– nasmeruje k harmónii, trpezlivosti a tolerancii, láske k sebe a iným
KFS 2 – detoxikácia (odstránenie toxínov)

KFS číslo 2 je druhá zo základných platničiek pre obnovu zdravia ktorá aktivuje prirodzené vylučovacie funkcie organizmu. Nie je to len bežné vylučovanie toxínov ale aj mohutné prečistenie buniek a tkanív. V prípade infekčných a zápalových ochorení v organizme sa môže prudko zvýšiť intoxikácia (sebaotrava) a aby bolo možné ľahšie a rýchlejšie odstrániť z buniek a medzibunkového priestoru produkty rozkladu, je potrebné piť dostatočné množstvo tekutín, aktivovaných na KFS 2.

Ak je bunka zablokovaná odpadom, nedostáva informácie od iných buniek a stratí rytmus činnosti. V súlade s dennými rytmami vo vnútri organizmu v dopoludňajších hodinách začínajú procesy okysľovania – telo sa pripravuje na vstrebávanie a trávenie potravy, čo je jedna zo základných potrieb pre príjem energie a základných živín pre prežitie. V druhej polovici dňa začínajú dominovať procesy obnovy, telo sa pripravuje na plnohodnotný nočný odpočinok. Je známe porekadlo: raňajky zjedz sám, obed si rozdeľ s priateľom, večeru daj nepriateľovi.

Ráno je potrebné získať energiu pre aktívny deň, na obed mierne podporiť sily, a na noc je lepšie nič nejesť, pretože začnú procesy obnovy a všetko čo skonzumujeme sa bude odkladať do zásob (do nepotrebného tuku). A preto, aby obnova organizmu bola rýchlejšia, KFS 2 je vhodné aplikovať počas druhej polovice dňa, kedy sa začínajú procesy obnovy (piť vodu, vodné procedúry, nosiť pri sebe, používať spolu s fyzioterapeutickými nástrojmi, atď.).

KFS 2 pôsobí tiež ako obrovská podpora vnútorných orgánov cez ktoré prechádza detoxikácia. Čistia a chránia sa obličky, nakoľko intoxikácie v dôsledku infekcií ich silne okysľujú a voda aktivovaná na KFS 2 je mierne zásaditá. Čistí sa krv, zlepšuje sa krvný obeh v tkanivách, rýchlo prestávajú bolesti hlavy. Lekári vedia, že je veľmi ťažké vyčistiť lymfu. KFS 2 prečistí lymfatický a kardiovaskulárny systém ako aj pečeň.

KFS 2 odstraňuje produkty rozpadu a odpadové látky, pomáha ľahšie znášať chemoterapiu a rádioterapiu, zmierňuje bolesti kĺbov. Používa sa pri všetkých zápalových a infekčných ochoreniach, otravách (alkohol, drogy, atď.), vrátane bežných životných činností, pri edémoch, všetkých chronických ochoreniach (kardiovaskulárne, močo-pohlavné, gastrointestinálne a endokrinné ochorenia), obnovuje činnosť štítnej žľazy a pankreasu atď.)

Sú na ňom zaznamenané programy proti rozvoju onkologických ochorení.

KFS 2:

normalizuje činnosť imunitného systému, reguluje metabolizmus, stimuluje vylučovanie toxínov z organizmu, chráni kapiláry (efektívne obnovuje všetky krvné cievy a kapiláry, vrátane liečby kardiovaskulárnych ochorení, cievnej dystónie, arytmie, tachykardie, atď.), urýchľuje rehabilitáciu po mozgovej príhode, infarkte, kóme, operácii, vážnych zraneniach, po chemoterapii, popáleninách, gangrénach atď., odstraňuje piesok a kamene z obličiek a postupne zmäkčuje a odstraňuje žlčníkové kamene, pomáha pri liečbe cievnych problémov s následnou nekrózou tkaniva (urýchľuje obnovu, najmä v počiatočnej fáze).

 

KFS 3 a KFS 4 – korekcia endokrinného systému (spaľovače nadbytočného tuku) u žien a mužov

KFS 3 a 4 sú zariadenia s programom pre korekciu endokrinného systému (zníženie váhy) pre ženy (KFS 3) a mužov (KFS 4). Obidva teda majú rovnakú funkciu a účel, berú však do úvahy hormonálne odlišnosti mužov a žien.

Endokrinný systém človeka je tvorený systémom žliaz s vnútornou sekréciou, je jedným zo základných regulačných systémov organizmu, činný cez hormóny ktoré majú vysokú biologickú aktivitu (zabezpečujú rast, vývoj, množenie, adaptáciu, správanie sa).

KFS 3 a 4 obsahujú kompletné spektrum pre obnovu látkovej výmeny od pohlavnej sféry až po štítnu žľazu a pankreas. Na týchto platničkách sú zaznamenané všetky ženské (alebo mužské) ochorenia od zápalových a dysfunkčných až po onkologické. Ústrednou časťou endokrinného systému sú hypotalamus a hypofýza, “schované” v mozgu. Z tohto dôvodu je v prípade dysfunkcií (hormonálne poruchy, ako napr. neplodnosť) potrebné platničku KFS 3 (4) prikladať na temeno hlavy, na projekciu systému hypotalamus – hypofýza – epifýza.

Endokrinný systém pracuje v spojení s inými systémami tela ako sú imunitný a nervový. Po ukončení látkovej výmeny začne pracovať program pre spaľovanie tuku (u tých, ktorí ho potrebujú) vo vnútri tela aj pod kožou (celulitída). KFS 3 a 4 spôsobujú zmenu stavu tukových buniek, niektorí ľudia nechudnú, hmotnosť im zostáva, ale strácajú objemy. Nezabúdajte na skutočnosť, že príjem alkoholu zastaví na 3 – 5 dní funkciu spaľovania prebytočného tuku.

Na KFS 3 a 4 sú zaznamenané rehabilitačné programy pre štítnu žľazu, nadobličky, pankreas, slezinu a príslušné pohlavné žľazy. V dôsledku toho sa normalizuje mesačný cyklus žien, zlepšuje sa vonkajší vzhľad, ustupujú prejavy klimaktéria, mužom sa v dôsledku zvýšenia hladiny testosterónu zlepšuje potencia. Regenerujú sa distrofické tkanivá a obnovujú hormonálne hladiny organizmu žien a mužov.

Ďalej KFS 3 a 4 pôsobia na:

prevenciu a liečbu gynekologických ochorení žien (myómy, cysty, nádory, zápalové ochorenia, erózie, mastitídy, fibromyómy atď.).
prevenciu a liečbu ochorení mužských pohlavných orgánov (adenómy, nádory, zápaly prostaty, slabá potencia a mnoho ďalších)
liečbu neplodnosti u mužov a žien (v prípade dysfunkcie)
obnovu činnosti endokrinného systému (ochorenia štítnej žľazy – hypotyreóza alebo hypertyreóza; pankreasu – diabetes, pankreatitída)
omladenie organizmu, zníženie biologického veku
normalizáciu črevnej mikroflóry
inkontinenciu pri zápalových ochoreniach alebo pri nedostatočnej produkcii hormónov
normalizáciu činnosti imunitnéhosystému

ďalej
zabraňujú rozvoju nádorových procesov
zlepšujú prietok krvi do mozgu
normalizujú acidobázickú rovnováhu krvi, aktivitu enzýmov a hormónov
napomáhajú pri zápche alebo nedostatočnom močení mužov
strácajú sa šediny


KFS 5 – rehabilitačný

KFS 5 je zariadenie s rehabilitačným programom.

Napomáha regenerácii vnútorných orgánov (obličiek, močového mechúra, pečene, sleziny, pankreasu, žlčníka, žalúdka, čriev, atď.). Obzvlášť aktívne obnovuje činnosť pečene. Často nezdravo jeme, užívame lieky, fajčíme, pijeme alkohol a nemyslíme pritom na to, ako to všetko ničí našu pečeň. Lieky, doplnky stravy, chemické prísady potravinárskeho priemyslu – to všetko prechádza cez našu fabriku na spracovanie – pečeň. Nespracovaný odpad sa hromadí, čo prispieva k postupnému poškodzovaniu pečene. KFS 5 obsahuje program na urýchlenie procesu detoxikácie a obnovy pečene a žlčových ciest (cirhózy, hepatitídy, cholecystitídy, žlčové kamene). Samostatne je treba spomenúť súbor tém, ktoré sú určené na odstránenie polarizácie z psychickej úrovne, ktorá je vlastná začínajúcim alkoholikom, narkomanom a fajčiarom. Muži a ženy majú samostatné témy.

V krajine, kde sa pije toľko ako v Rusku, je to veľmi aktuálna téma. V prvom rade treba pochopiť, že KFS pomôže odstrániť psychologickú a fyziologickú závislosť, ale bez pomoci príbuzných, priateľov, susedov alebo len terapeuta je návrat do normálneho života zložitý. Je nevyhnutné, aby sa človek sám chcel zbaviť svojej zhubnej závislosti a popritom ho okolie pri rôznych príležitostiach na pitie neprovokovalo. Môžete sa presvedčiť, že po aktivácii alkoholu na KFS 5 jeho konzument ráno vstáva v stave ťažkej opitosti (má opicu) aj keď bol použitý alkohol vynikajúcej kvality (na rozdiel od aktivácie na KFS 1 – 4 ).

Broncho-pulmonálne problémy sa riešia najúčinnejšie pomocou KFS 5, je tam zapísaný celý komplex tém pre boj s tuberkulózou ako aj mnoho ďalších programov pre obnovu celého tráviaceho traktu (liečba disbakteriózy, obnova črevnej mikroflóry, liečba žalúdočného vredu, cirhózy, a pod.). Dysbakterióza je všeobecne najvhodnejšie zázemie pre rozvoj mnohých chronických ochorení a ich časté recidívy. Na KFS 5 sú zaznamenané veľmi silné témy, ktoré stimulujú obnovu enzymatickej základne pankreasu (diabetes mellitus, pankreatitída).

KFS 5 pôsobí na liečenie hepatitídy, cirhózy, hepatózy, infekčnýchochorenípečene – pôsobte na oblasťsolarplexus – fyziológia sa vráti do normálnych hodnôt. Normalizuječrevnúmikroflóru, disbakteriózu (zápchy, hnačky, nadúvanie, plynatosť, nevoľnosť, zmenachutik jedlu, nepohodlie, atď.). Lieči psycho-neurologické ochorenia, vrátanekleptománie, obsahuje program na odstránenie psychickýchzávislosti: alkohol, drogy, gambling, atď.

Ďalej KFS 5 pôsobí na:
prečistenie obličiek (rôzne nefropatie)
špecifické a nešpecifické pľúcne ochorenia (zápal pľúc, tuberkulóza)
obnovu pankreasu a sleziny (produkcia enzýmov)
mohutné prečistenie krvi a lymfy
 

Kozmetické platničky KFS 6, 7 a 8 sú schopné plne nahradiť veľké množstvo drahých kozmetických procedúr. Pôvodne boli navrhnuté pre aktivováciu rôznych kozmetických prípravkov (nie práškov). Prax však ukázala, že svojim informačným obsahom sú také silné, že dokážu oveľa viac, než len udržať krásu a mladistvú pleť.

Aby človek vyzeral sviežo a príťažlivo, musí byť zdravý. Kozmetické platničky 6 – 8 je možné používať rovnako ako KFS 1 – 5 – piť aktivovanú vodu, sprchovať a kúpať sa v nej, nosiť na problémových oblastiach, používať v spojení s fyzioterapeutickými prístrojmi, atď.

KFS 6 – hĺbkové čistenie pleti, bielenie, aktívna výživa a hydratácia

Na KFS 6 sú prepísané programy čistenia a bielenia pokožky, jej aktívnej výživy a nasýtenia vlhkosťou. Zapísaním témy kyseliny hyalurónovej umožnil tvorca S.V. Koltsov využívanie KFS 6 pri kĺbových a kardiovaskulárnych ochoreniach, pri ochoreniach väziva (pojivového tkaniva), pri zvýšení vnútroočného tlaku, atď., pretože kyselina hyaluronová je široko zastúpená v ľudských tkanivách a je najdôležitejšou zložkou základu väziva – synoviálnej tekutiny (kvapaliny vo vnútri kĺbov) a sklovca oka. Veľké množstvo jej obsahuje aj koža, kosti, srdcové chlopne a vajíčka.

Systémové účinky KFS 6 obsahujú aj schopnosť obnovenia mikrocirkulácie (v kapilárnom systéme), acidobázickej rovnováhy, t.j. homeostázy (všetky enzymatické reakcie sa odohrávajú v úzkom rozmedzí pH ~ 7,4), stimuluje nadobličky. Má dobré výsledky pri poruchách cievneho systému (ateroskleróza, kŕčové žily), pri potrebe regulácie metabolizmu sacharidov, hormonálnej a nervovej regulácie (stresovej reakcii), pri narušení rovnováhy vody a solí.

KFS 6 ďalej:

- udržiava vlhkosť v medzibunkových priestoroch, má výsledky pri ochoreniach súvisiacich s dehydratáciou
– pôsobí na kĺbové ochorenia (rôzne druhy artritíd, artrózy, podvrtnutia)
– obnovuje funkciu štítnej žľazy
– lieči cievne a srdcové problémy (ateroskleróza, kŕčové žily, tromboflebitída, poruchy pri zásobovaní mozgu krvou, srdcový infarkt, cievne mozgové príhody)
– má antioxidačné, regeneračné účinky
– pri plošných kožných léziách odporúčame nabíjať jednorázovo krémy a gély pre natieranie oblasti poranenia, má protizápalové a hojivé účinky, upokojuje podráždenie pokožky
– bieli kožu, po čase odstraňuje ľahké pigmentácie, zabraňuje starnutiu kože a tvorbe vrások

Všetky kozmetické prostriedky používané na čistenie pokožky tváre, krku a dekoltu (čistiace pleťové vody, peny, kozmetické čistiace mlieka, vrátane odličovacieho make-upu, peelingy a pod., vhodné pre váš typ pleti a vekovú skupinu, môžete aktivovať na KFS 6 po dobu 6 – 10 minút, jednorázovo po odobratí krytu.

KFS 7 – výživa, lifting (natiahnutie), urýchlenie regenerácie (obnovy) pokožky.

Na KFS 7 sú okrem kozmetických programov (rôzne druhy výživy, nasýtenie potrebnými látkami, aktívne natiahnutie pokožky, urýchlenie regenerácie) zaznamenané aj dôležité systémové programy pre ozdravenie: podpora kardiovaskulárneho systému, posilnenie tonusu ciev. Zvyšuje sa odolnosť cievnej steny voči zmenám cievneho tlaku. Prebieha obnova cievnych stien od kapilár po aortu, obnovujú sa elastínové vlákna vo všetkých stenách ciev.

KFS 7:

- stimuluje tvorbu hormónov štítnej žľazy (jód obsahujúcich hormónov tyroxínu a trijodtyroninu), a metabolizmus
– reguláciou steroidov vplýva na oslabenie prejavov klimakterického syndrómu
– obsahuje protinádorové programy a silné antioxidačné a imunomodulačné témy
– pôsobí na zlepšenie ukazovateľov krvi (normalizácia hemoglobínu)
– napomáha pri ochoreniach kĺbov

- program pre regeneráciu buniek a tkanív sa osvedčil pri chirurgických zákrokoch a zlomeninách
– vyhladzuje vrásky a odstraňuje opuchy, postupne upevňuje turgor pokožky, urýchľuje obnovu buniek, posilňuje cievy, stimuluje prirodzenú tvorbu kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej
– obnovuje línie tváre, naťahuj ovisnutú pokožku
– zlepšuje funkčnosť nielen mimických, ale aj kostrových svalov, pri oslabení ktorých sa rozvíja osteochondróza a radikulitída
– napomáha oddialiť výskyt viditeľných príznakov starnutia
– podporuje hojenie rán, bojuje proti akné (uhry rôznej etiológie), obnovuje bunky pokožky.

Všetky výživové kozmetické prostriedky určené pre tvár, krk a oblasť dekoltu – krémy, gély, krémové gély, masky, aktivujte na KFS 7 po dobu 4 – 10 minút po odobratí krytu. Môžete tiež navlhčiť pokožku aktivovanou vodou alebo naniesť tenkú vrstvu aktivovaného detského krému na čistú kožu.

KFS 8 – nočná formula /vzorec/ pre krásu, mladosť a zdravie.

KFS 8 patrí k zariadeniam s kozmetickým programom, ale medzi ostatnými platničkami má zvláštne miesto. Počas nočného spánku, keď celé telo odpočíva, KFS 8 je v činnosti a prírodnou cestou obnovuje oxidačno-redukčnú a acidobázickú rovnováhu, narušenú počas aktívneho dňa. Odstraňuje poruchy vo všetkých systémoch organizmu, podporuje syntézu mnohých hormónov, vrátane melatonínu (spánkový hormón), ktorý produkuje epifýza (šišinka); tyroxínu (hormón štítnej žľazy), rastového hormónu a hormónu prebudenia, ktorý vyrába hypofýza počas nočného spánku. Ak je telo v nerovnováhe, nočný oddych prestáva byť dostatočný, nastávajú stavy slabosti, úzkosti, podráždenosti a straty pamäti. Pravidelný nedostatok spánku môže viesť k tragickým dôsledkom. Vyskytujú sa náhle zmeny metabolizmu v endokrinných funkciách, podobné ako pri starnutí, oslabenie imunitného systému, poruchy pri syntéze hormónov zodpovedných za fungovanie organizmu. Šišinková žľaza (epifýza) mozgu produkuje hormón melatonín, ktorý diktuje organizmu, kedy je deň a kedy noc. Je kyvadlom pre vnútorné hodiny organizmu. Cez deň produkciu melatonínu blokuje, v noci v tme ide jeho výroba naplno. Melatonín nás chráni pred stresom a predčasným starnutím, prechladnutím a onkologickými ochoreniami. My zaspávame a melatonín začína pracovať – obnovuje, upevňuje, opravuje. Je jedným z najsilnejších prírodných imunomodulátorov a antioxidantov, najúčinnejší pohlcovač voľných radikálov – nestabilných molekúl, ktoré poškodzujú bunky a tkanivá a prispievajú k rozvoju rakoviny a ochoreniam srdca. Zistilo sa tiež, že pacienti s cukrovkou, bronchiálnou astmou, zeleným a šedým zákalom a depresiami majú zníženú syntézu melatonínu. V dobe pokojného, hlbokého nočného spánku sa v organizme normalizuje činnosť všetkých vnútorných orgánov, uvoľnia sa svaly, odpočíva nervový systém, mozog má čas na spracovanie informácií, získaných počas dňa. Činnosť organizmu sa v tomto čase zameriava na ozdravenie, regeneráciu a omladenie. Preto aj melatonín, tvorený pomocou KFS 8 pri nočnom odpočinku, má omladzujúci účinok na celé telo.

Pre KFS 8 je charakteristické:

- obnova centrálnej endokrinnej regulácie (epifýza, hypotalamus, hypofýza), obnova činnosti epifýzy a regulácia tvorby melatonínu (na úrovni epifýzy) – hormónu, ktorý reguluje proces starnutia (ako náhle sa začne znižovať jeho hladina – starneme)
– prejavuje sa aj sedatívny (upokojujúci) účinok – pri nespavosti aktivujte na KFS 8 večerné jedlo a nápoje, dajte si kúpeľ alebo sprchu aktivovanou vodou, položte ho vedľa seba na noc (držte medzi dlaňami), spánok nastane rýchlo, KFS 8 pôsobí na telo pri poruchách spánku upokojujúco.
– obnova buniek pre rozvoj (kmeňové bunky)
– obnova biologických rytmov (cestujúci, pracujúci v nočných smenách, odchádzajúci na dlhú cestu, atď.)
– regenerácia spojivového tkaniva
– regulácia tonusu ciev – použitie pre ľudí s chronickým ochorením a pre prevenciu starnutia – pre všetkých starších ako 35 rokov
– rýchlo oživuje pokožku, má povzbudzujúce a ochranné účinky, dáva pokožke zdravie, mladosť a krásu.

Používať pre aktiváciu vody, nápojov a potravín večer a pred spaním. V noci je možné položiť KFS 8 pod vankúš. Aktivujte aj nočnú kozmetiku alebo detský krém, vodné roztoky, gély a masti jednorázovo 4 – 10 minút pred použitím.


Ako si vybrať správne KFS pre svoje ochorenie?

Je ťažké dať jednoznačné odporúčanie, pretože každý z nás je iný, choroby sú rôzne a rôzny je aj ich priebeh. Preto môžeme len poradiť, ako postupovať čo najefektívnejšie a najrozumnejšie. Niektorí lekári odporúčajú pre aplikáciou KFS absolvovať kompletnú diagnostiku organizmu. Dajte si potom najmenej mesiac prestávku a diagnostiku zopakujte. Takto uvidíte dynamiku prebiehajúcich procesov a môžete upraviť použitie KFS.

Ale zdravý rozum radí jednoduchší postup. Ak máte drobné zdravotné problémy, stačí používať KFS 1, 2, 3 (4). Pri závažnejších a chronických ochoreniach, alebo ak ste v nedávnej dobe prekonali závažnú dlhodobú chorobu, pridajte ku KFS 1, 2, 3 (4) aj používanie KFS 5. Ak ste mladí a úplne zdraví, kozmetické KFS 6, 7 a 8 vás podporia v boji proti času.

Preto nie etiológia ochorenia, ale skutočnosť, do akej miery je chorobný proces chronický (alebo sa len začal rozvíjať) je rozhodujúcim faktorom pri výbere platničiek. Pripomíname, že základom sú KFS 1 a 2. Ak máte problémy pohlavného a endokrinného charakteru, pridajte KFS 3 (4). Pri chronických ochoreniach, keď už prišlo k zmenám v tráviacom trakte a pečeni (dlhodobé užívanie liekov), pridajte KFS 5. Pri cievnych ochoreniach a ochoreniach kĺbov môžete pridať KFS 6 a 7. Pri ťažkých chronických ochoreniach pre plnohodnotné nočné zotavenie budete potrebovať KFS 8.

Príklady použitia KFS pri rôznych ochoreniach.

Cukrovka alebo výrazné problémy s pankreasom – KFS 1, 2, 3 (4), 5
Prostatitída, adenóm – KFS 1, 2, 4
Bronchiálna astma – KFS 1, 2, 3 (4) (silné znečistenie parazitmi)
Onkologické problémy – KFS 1, 2, 3,(4), 5
Tromboflebitída, varikózne rozšírenie ciev – KFS 1,2,3 (4) (zrieďovací faktor) + KFS 6,7
Močopohlavné ochorenia – KSF 1, 2, 3 (4), 5
Akútne infekcie – piť tekutiny nabité KFS 1 a 2 každých 30 min (striedať) + ľudové prostriedky (malina, med, rakytník rešetliakový, čierne ríbezle, citrón, atď.)
Ateroskleróza – KFS 1, 2, 3 (4), 5. – KFS 1, 3 priložiť na ohyb lakťa na 20 min, KFS 6,7
Pohlavný systém – KSF 1, 2, 3 (4), + KFS 6,7,8 pre omladenie
Všetky chronické ochorenia – KFS 1, 2, 3 (4), 5+ KFS 8
Štítna žľaza – KFS 1, 2, 3 (4), 5+ KFS 6,8
Vysoký tlak – KFS 1, 2, 3 (4) + povinne prečerpávanie!
Problémy s tráviacim traktom (disbakterióza, zápcha, vredy, gastritída) – KFS 1, 2, 3 (4), 5
Zlomeniny, chirurgický zákrok, pri potrebe obnovy celistvosti tkanív – KFS 1, 2 + KFS 7
Alkoholizmus – KFS 1, 2, 5
Pre športovcov – KFS 1, 2, 3 (4) + KFS 7
Syndróm bolesti – individuálne, v prípade zápalu, opuchu najlepšie KFS 2, striedať s KFS 1
Kĺby, výhrez platničky – KFS 1, 2 + KFS 6,7,8
Cievny systém – KFS 1, 2,3 (4) + KFS 6,7
Psoriáza – KFS 1, 2, 3 (4), 5 + KFS 6,7,8
Problémy s kožou (dermatitídy, ekzémy) – KFS 1, 2, 5. + KFS 6,7,8
Podliatina, čerstvá popálenina – hneď priložte na postihnuté miesto, nebude ani modrina, ani pľuzgier – KFS 1, 2
Infekcie oka – KFS 1, 2, 5 – oči umývať vodou, dávať kvapky + znečistená pečeň
Ranná sprcha tonizuje, dodáva telu energiu + piť vodu štruktúrovanú na KFS 1
Večerný kúpeľ nôh alebo sprcha uvoľňuje napätie – KFS 2, 8
Trofické jazvy – KFS 1, 2, 3 (4), + 5
Bolesti srdca – KFS 1, 2, 3 (4), 5 + každodenne robiť prečerpanie ruka-noha, natierať sa aktivovaným detským krémom – ruky po lakte, nohy po kolená
Alergie – KFS 1,2 + 5
Endokrinný systém – KFS 1, 2, 3 (4), + 5, 8
Nervový systém – KFS 1, 2, 3 (4), je možné aj + 5, 8
Prieduškovo-pľúcny systém – KFS 1, 2, 5
Obličkové kamene – KFS 1, 2, 3 (4), 5

 

Základná veda a korektor funkčného stavu.

S.V. Zenin – prezident medzinárodnej akadémie energoinformačných vied, doktor biologických vied:

„Spôsob vytvorenia zmeneného stavu prostredia fyzického priestoru, predložený S.V. Kocovom (KFS), predstavuje druhú etapu vo vývoji “informačnej medicíny”, oficiálne uznanej Ruskou akadémiou medicínskych vied (RAMV) v príslušných prácach akademikov RAMV K.V. Sudakova a V.T. Zilova.“

Pôsobenie vlastností liečivých bylín v tomto zmenenom stave, ktorých vyžarovanie vyvoláva vznik zmien, je veľmi atraktívny a podložený. Samozrejme, že hlavným kritériom účinnosti pôsobenia vytvoreného štrukturálneho stavu fyzického priestoru na organizmus je podľa stanoviska Ministerstva zdravotníctva RF vždy klinické testovanie. Preto musíme za najdôležitejšie, najzaujímavejšie a najcennejšie považovať výsledky praktického využitia KFS pri rôznych nozológiách. Z tohto pohľadu fakty o pozitívnom vplyve KFS na organizmus boli podložené početnými príkladmi z klinickej a liečebnej praxe. Môžeme s istotou potvrdiť prítomnosť závažných, klinicky významných účinkov pri používaní KFS. Vplyvom stavu fyzického priestoru na konvenčné procesy sa moderná veda zatiaľ nezaoberá, čo kladie výskum v tejto oblasti do “pikantnej“ polohy.

Na jednej strane sa vo vede rýchlo rozvíjajú kvalitatívne úplne nové smery, na druhej strane neuznanie a určitý nedostatok podpory dôkazmi vyvoláva vopred nedôveru a predpojatý vzťah k praktickej aplikácii podobných zariadení. V súvislosti s touto skutočnosťou je potrebné uviesť dva fakty, ktoré podstatne menia význam tejto oblasti výskumu.

Prvý z nich je o neuznaní. Ešte v roku 1905 publikoval D.I. Mendelejev svoju prácu ” Pokus o chemické chápanie svetového éteru” kde predstavil vedu, ktorá nepriznáva prostrediu fyzického priestoru vplyv na priebeh chemických a biochemických procesov, v extrémne nepriaznivom svetle.

Druhý je o nemožnosti niečo dokázať. Čo sa týka snahy dokázať vplyv prostredia fyzického priestoru na vodu uvediem skutočný prípad z akademického života. V ústave biochemickej fyziky RAV je laboratórium, ktoré skúma vodivosť biologických membrán. Pracovali s bidistilovanou vodou z tohto alebo z iných moskovských ústavov. Počas rokov mali stále stabilné výsledky vodivosti týchto membrán. Nič nepredvídané neočakávali ani keď začali pracovať s bidestilátom od vedeckých spolupracovníkov z Dubna (moskovská oblasť). Na veľké prekvapenie výskumníkov bola vodivosť biomembrán v dodanej vode dvojnásobná. Niečo také je ťažko predstaviteľné. Je možné očakávať zmenu o 5 – 10% ale nie o 100%. Zaslali túto vodu do 3 laboratórií na analýzu: na chemickú analýzu a ďalšie vlastnosti do INEOS RAV, na katedru biofyziky Fyzikálnej fakulty MGU a do laboratória Federálneho centra MZ SR RF. Chemická analýza a ďalšie vlastnosti prezentovali bidistilát ako rovnaký ako ten, ktorý používali v ústave biochemickej fyziky, ale štrukturálne zloženie tejto vody bolo z nejakého dôvodu veľmi odlišné od vody z inštitútu a vo všeobecnosti od štruktúry vody z povodia Volgy, čo by nemalo byť, ak bola voda privezená z Dubna, ktoré sa nachádza na brehu rieky Volgy. Problém sa však rýchlo vyriešil, keď sa dozvedeli, že zamestnanec nepriviezol vodu z Dubna ale z Talianska, kde bol na vedeckom pobyte. Ukázalo sa, že voda vytvorená v rôznych geofyzikálnych podmienkach, má aj rôznu štruktúru a významne odlišné fyziologické účinky. Toto je odpoveď na otázku o nedokázateľnosti úlohy štrukturálneho stavu vody pre organizmus.

Rozvoj nového vedeckého smeru, najmä s takým širokým praktickým použitím, sa samozrejme neobíde bez umeleckých doplnkov, najmä ezoterických, ako je zrejmé z Návodu na použitie KFS. V tomto zmysle, ak tzv. “prečerpanie” môže byť v súlade s metódami tradičnej medicíny, zaznamenávanie výsledkov podobných činností pomocou rámiku alebo kyvadla je žiaduce doplniť už existujúcimi metódami objektívneho potvrdenia. To platí aj pre všetky spôsoby záznamu informačného pôsobenia uvedené v Návode.

Moderná veda sa priblížila k rozlúšteniu štrukturálneho stavu prostredia fyzického priestoru, čo umožňuje objasniť a priviesť do praxe vo forme vedecko-technického zariadenia v súčasnosti fantastické a  nepochopiteľné fenomény ľudská psychiky, bioenergie a energoinformatiky. Tento Návod by mal byť považovaný za vážny krok správnym smerom pre vedecký pokrok, odhaľujúci praktické možnosti novej etapy rozvoja informačnej medicíny.